Aktuelt nyheter
Til hovedsiden Topplinje
Ikke innlogget AktueltKorpsetKontaktMultimedia
Forside lyre Aktuelt hoved
Korpset
 Hva skjer?
Kalender
Nyheter
Reiå
Vindusvask
Årsmeldinger
 
Kontakt
Korpset
Multimedia
Relaterte sider

Den offisielle sommerpubstatistikken 2001

Sommeren er ferietid for folk flest, og dette gjelder også de fleste korps i landet. Klepp Hornmusikk er imidlertid i aktivitet året rundt, og selv om instrumentet nok legges bort en periode er likevel det sosiale livet verdt å få med seg. Dermed er utgangspunktet lagt for det som har blitt en årlig tradisjon - nemlig sommersydresesongen. Årets sesong er imidlertid svært spesiell, for da Sydrå tidligere i år plutselig bestemte seg for å stenge tidligere på torsdagskveldene, og dermed stenge sultne musikanter ute, ble det iverksatt en intens leting etter nye lokaler til de ukentlige sydremøtene. Forflytningen ble derimot ikke så lang; kun en etasje ned til puben Only 1.

Her har altså aktiviteten vært høy hver torsdagskveld hele sommeren, men byttingen fra spisested til pub har nok kanskje hindret enkelte fra å møte opp, mens tanken på duggfriskt øl har virket tiltrekkende på andre. Likevel har oppslutningen om årets sommersesong, sommerpubsesongen vært mindre enn f.eks. i fjor, men dette skyldes nok også delvis at årets sesong var rekordkort, med avslutning allerede 2. august.

Som oppmøteprotokoll har også i år en papptallerken blitt benyttet, men dersom neste sesong også avholdes på Only 1 vil denne ganske sikkert bli byttet ut med noe mer pubrelatert, f.eks. et ølglass. En overpessimistisk tallerkenfører (Nodi) brukte god plass i begynnelsen på årets statistikk, noe som medførte radikale tiltak på siste møte. For å få plass til de siste navnene måtte det nemlig stikkes hull i midten, slik at oppmøtet kunne føres videre på undersiden av tallerkenen.

Totalt har 41 personer fått sitt navn på årets tallerken, som forøvrig har blitt ført etter mye strengere kriterier enn i fjor. Disse personene har stått for totalt 82 oppmøter, noe som statistisk sett gir 2 oppmøter per person. Møtene er fordelt på 7 torsdager, med den første 21. juni og den siste 2. august. Oppmøtet har variert fra 15 personer på det høyeste til 6 på det minste. Dette gir et snitt på 11.714 personer per gang.

I statistikken er det brukt navnet på samtlige medlemmer av Klepp Hornmusikk, samt de prospects og hangaraounds som har ett eller flere oppmøter i sommer. Dette utgjør totalt 94 personer, hvorav 10 personer er registert som prospects/hangarounds. Medlemsdataene er basert på gjeldende medlemsliste 21. juni, noe som medfører at endringer i adresse, alder, sivilstatus eller lignende etter dette ikke er tatt hensyn til. Med 82 oppmøter fordelt på 94 personer som hver teoretisk sett kunne møtt 7 ganger, sitter vi igjen med et oppmøte på 12.462 %.

Årets statistikk er utarbeidet av Musikalske Ølhunders StatistikkAvdeling (MØSA), som har overtatt funksjonen til SydreUtvalgets StatistikkAvdeling (SUSA). De tørre tall og fakta presenteres under. Det tas forbehold mot feil og mangler i tallmaterialet.

Oppmøte per gang

21. juni28. juni5. juli 12. juli19. juli26. juli 2. august SUM
141461513119 82

Resultater fra personklassen (*)

NavnGruppe 2001200019991998
AneTrombone6---
OleKornett/Trompet6695
NodiSlagverk666-
GillenSaksofon5476
GrethaFløyte5662
Store-LitleSlagverk4677
SisselTrombone4---
CarstenTrombone33--
OlavProspect/hangaround3---
EivindKlarinett22--
IselinHorn22--
GjertrudProspect/Hangaround2---
MagneBass2375
RandiKlarinett252-
Thor ViggoBariton2---
TrondBass2---
ØysteinKlarinett2123
Anne MartheProspect/Hangaround11--
EirikSaksofon13--
EirikProspect/Hangaround1---
Erling DagHorn112-
HelgeSaksofon1132
HåkonProspect/Hangaround11--
HåvardKornett/Trompett1493
IdarProspect/Hangaround1---
IngerHorn111-
Jon ØysteinProspect/Hangaround1---
JonnyTrombone1162
KarenKlarinett153-
KillKennethSlagverk1413
KristinaSaksofon1---
MaggiProspect/Hangaround12--
MariaKlarinett1---
MirijamKornett/Trompet1321
MonicaHorn1---
PerProspect/Hangaround1---
PilliProspect/Hangaround14--
RagnhildKornett/Trompet1---
SiriKlarinett1---
SisselKornett/Trompet1111
TuridFløyte115-

(*) - = Ingen statistikk tilgjengelig / Ingen fremmøter

Totalt har 41 personer stått for 82 fremmøter denne sesongen, fordelt på 7 møter. I 2000 var tallene 51 personer, 114 fremmøter og 8 møter. I 1999 var det 50 personer som til sammen møtte opp 169 ganger, men da bestod sydresesongen av hele 10 møter. Året før, i 1998, ble det notert 85 oppmøter av 34 personer, fordelt på 7 sydremøter.

Dette gir et snitt på 11.714 personer per møte for sesong, mot 14.25 i 2000, 16.9 i 1999 og 12.14 i 1998. Årets sesong er altså den dårligste på mange år. Dette kan skyldes flere faktorer, men det har nok hatt litt å si at møtene har blitt flyttet til Only 1. Basert på data i Klepp Hornmusikks medlemsliste per 21.06.2001 har det blitt beregnet statistikk også i en rekke andre klasser.

Resultater fra gruppeklassen

GruppeOppmøte (%)Andel av totalt oppmøte (%)Personer i gruppen200019991998
Slagverk31.4313.41532.128.028.6
Trombone28.5717.07710.720.021.4
Saksofon16.339.76916.141.721.4
Kornett/Trompet12.8610.981022.725.024.3
Horn11.916.10612.513.3-
Bass11.434.8758.318.014.3
Fløyte9.936.10815.01914.3
Klarinett8.5710.989.916.310.2
Bariton7.142.444---
Permitterte1.902.4415---
Prospect/Hangaround-15.85----

Oppmøteprosenten angir hvor stort gruppens oppmøte har vært i forhold til det maksimale antallet møter. Andel av totalt oppmøte er forholdet mellom gruppens oppmøte og det totale antallet registerte oppmøter. Det er ikke regnet oppmøteprosent for Prospect/Hangaround, siden denne gruppen har et ubestemt antall medlemmer. Basert på dem som faktisk er registrert med oppmøte denne sommeren er imidlertid oppmøtet på 15.85 % (13 oppmøter fordelt på 10 personer).

Resultater fra familieklassen

FamilieOppmøte (%)OppmøterPersoner
Ellingsen34.29125
Braut28.57105
Roth28.5763
Andersen21.4364
Aarrestad9.5223
Lund7.1412
Haugedal7.1412

Familiene på listen er de som har vært representert i årets statistikk, og som består av minst 2 personer som spiller i og/eller har nær tilknytning til Klepp Hornmusikk.

Oppmøte fordelt på aldersgrupper og kjønn

Aldersgruppe MennKvinner Sum
15-1931013
20-2451520
25-2916218
30-3410313
35-39011
40-44213
45-49628
50-54606
Sum:48 3482

Benyttet alder og kjønn er alder og kjønn ved første oppmøte på Sydrå. Vi ser at kjønnene fordeler seg på 58.5 % menn og 41.5 % kvinner.

Resultater fra poststed-klassen

Poststed Oppmøte (%)Andel av totalt oppmøte (%)OppmøterPersoner
Undheim57.14.941
Voll28.64.942
Bryne17.023.21916
Kleppe14.745.13736
Stavanger14.33.633
Klepp st.10.77.368
Sandnes6.17.3614
Kvernaland4.82.426

Publisert 11.08.2001 kl 00:00

OVERSIKT
  •  
  • Oversikt
  •  
  • Arkiv
    Klepp Hornmusikk © 1997 - 2018Postboks 129, N-4358 KLEPPE